Muzeum Narodowe w Warszawie – program edukacyjny i rodzinny 2016/2017

W Muzeum Narodowym w Warszawie od września rusza program edukacyjny na rok szkolny 2016/2017. Powracają formuły znanych i lubianych wykładów oraz spotkań dla dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów. Program jest bogaty, pełen warsztatów, wykładów i spotkań wprowadzających w świat historii sztuki – od starożytności po współczesność. Od 12 września można mailowo zapisywać się na poszczególne zajęcia. Muzeum Narodowe zadbało o to, by w ofercie spotkań, warsztatów i wykładów każdy znalazł coś dla siebie.

c

Lekcje muzealne

Dla przedszkolaków, młodszych i starszych szkolniaków, gimnazjalistów i maturzystów. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników – dla najmłodszych koncentrują się na edukacji przez zabawę, w pracy ze starszymi grupami wykorzystywane są zarówno druki edukacyjne, jak i aplikacje na tablety oraz prezentacje komputerowe. Wszystkie zajęcia mają charakter interaktywny i zawierają elementy warsztatowe – czytamy w opisie na stronie internetowej Muzeum. Tematów lekcji muzealnych do wyboru jest kilkadziesiąt i są one dostosowane do podstawy programowej.

Pełna oferta lekcji muzealnych oraz zasady rezerwacji są opisane TU.

Program dla rodzin

Dla rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat Muzeum Narodowe przygotowało program spotkań ze sztuką. W jedną niedzielę w miesiącu całe rodziny będą mogły przenieść się w magiczny świat sztuki. Na warsztatach edukatorzy muzealni przybliżą m.in. twórczość wybitnych malarzy, opowiedzą, co artyści myśleli o swoich obrazach, wspólnie z uczestnikami zastanowią się czy dzieła sztuki nas „oszukują”. Zajęcia trwają ok. 90 minut. Odbywają się w sali kinowej i w muzealnych galeriach.

Zapisy na warsztaty odbywają się między 12 a 26 września 2016 – szczegóły TUTAJ.

Muzeum Narodowe

Rodzinne zwiedzanie

Rodziny, które mają ochotę na przygodę ze sztuką w Muzeum Narodowym mogą umówić się na Rodzinne Zwiedzanie jedną ze specjalnie opracowanych ścieżek. I rzeczywiście jest to przygoda – pełna tajemnic do odkrycia i niezwykłych postaci. Rodzinne zwiedzanie przeznaczone jest dla grup do 10 osób, dla dzieci i dorosłych. Termin, temat i inne szczegóły trzeba ustalić z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Spotkania trwają ok. 70 minut. Wszelkie informacje – TUTAJ.

Urodzinowa przygoda ze sztuką

Muzeum Narodowe ma w swojej ofercie także organizację urodzin dla dzieci od 5 do 13 lat. Warsztaty urodzinowe odbywają się w galeriach muzealnych i w sali edukacyjnej. Podczas zabawy dzieci zamieniają się w artystów, poznają tajemnice obrazów a nawet bywają poszukiwaczami skarbów.

Szczegółowe informacje TUTAJ.

Muzeum Narodowe dla młodzieży i dorosłych

Starszym Juniorom oraz dorosłym Muzeum Narodowe również proponuje ciekawe cykle. Wieczory czwartkowe to cykl spotkań, podczas których o zmroku, w nastrojowej scenerii sal muzealnych można zagłębić się w historie związane z życiem i twórczością artystów bardzo znanych, ale też tych trochę mniej. Urodziny Mistrzów to okazja do bliższego poznania postaci artystów, a nawet… osobistego spotkania z nimi. Spotkania ukazują w nowym świetle dobrze znane prace, i pozwalają podziwiać dzieła specjalnie tego dnia wyjmowane z magazynów muzealnych. Cykl Poznajemy zbiory MNW opracowany z myślą o młodzieży 15 letniej i starszej oraz dorosłych, pozwala na bliższe poznanie muzealnych eksponatów, ale też umożliwia zwiedzenie niedostępnych zazwyczaj dla publiczności pracowni i magazynów. Szczegółowy opis tych i pozostałych zajęć z oferty dla młodzieży i dorosłych znajduje się TUTAJ.

Muzeum NarodoweKonferencja dla nauczycieli

Nauczycieli, edukatorów i wszystkich zaangażowanych w edukację artystyczną dzieci Muzeum Narodowe zaprasza na konferencję MUZEALNA EDUakcja WARSZAWY 26 września 2016. Podczas gdy dwie pierwsze konferencje poświęcone były ofercie edukacyjnej muzeów oraz projektom realizowanym przez nauczycieli, w tym roku skupimy się na praktycznej ocenie współpracy. Skonfrontujemy plany i efekty, sukcesy i przeszkody, marzenia i rzeczywistość… – czytamy w opisie wydarzenia. Szczegóły na temat konferencji oraz zapisów znajdują się TUTAJ.

Cały program edukacyjny oraz informacje o warunkach uczestnictwa opisany jest szczegółowo na stronie http://www.mnw.art.pl/edukacja/

źródło: materiały Muzeum Narodowego w Warszawie

Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *