Król Maciuś I na deskach Teatru Lalka w Warszawie

14 października w Tetrze Lalka odbędzie się pierwsza premiera nowego sezonu. Spektakl „Król Maciuś I“ reżyseruje Daria Kopiec. Przedstawienie w adaptacji Martyny Lechman powstaje na podstawie słynnej książki Janusza Korczaka.

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie. Spektakl dedykowany widzom od 7 roku życia.

Kiedy cały świat wydaje się być ułożony w perfekcyjny labirynt nakazów i zakazówmówi reżyserka Daria Kopieckażdemu zaczyna brakować przestrzeni. Świat, w którym nie ma różnic pomiędzy dorosłym a dzieckiem, staje się ponury i bezbarwny. Świat, w którym nie ma czasu na zabawę jest nie do zniesienia. A właśnie w takim świecie przyszło żyć Maciusiowi, jednemu z najmłodszych królów w historii całego świata. Bez rodziców i przyjaciół każdy dzień wygląda tak samo. Nawet królowi trudno znosić samotność. Maciuś zaczyna obserwować otaczający go świat i wyciągać wnioski. Potrzebne są reformy! Świat zostaje wywrócony do góry nogami.


Król Maciuś I

Adaptacja, dramaturgia Martyna Lechman

Reżyseria Daria Kopiec

Scenografia Matylda Kotlińska

Muzyka Adam Świtała

Choreografia Jacek Owczarek

W obsadzie Rafał Derkacz (gościnnie),Beata Duda-Perzyna, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Wojciech Pałęcki, Olga Ryl-Krystianowska

Czas trwania spektaklu: 70 min.

mat.prasowe Teatru Lalka

Król Maciuś I na deskach Teatru Lalka w Warszawie
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *