Kino Sąsiedzkie – otwarte pokazy plenerowe we Wrocławiu

8 lipca na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu rozpocznie się cykl “KINO SĄSIEDZKIE”, w ramach którego w wybrane soboty aż do września zaplanowano bezpłatne plenerowe pokazy filmowe. Projekt realizowany jest dzięki środkom z programu mikroGRANTY ESK 2016. O repertuarze decydowali mieszkańcy Lipy Piotrowskiej w specjalnej sondzie miejskiej. Najwięcej głosów zgromadził film “Wilk z Wall Street”, zaraz po nim kolejne produkcje doceniane na wielu festiwalach. Oferta jest różnorodna, zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

– Na projekcje zapraszamy wszystkich mieszkańców Lipy Piotrowskiej i sąsiadujących osiedli. Chcemy by każdy czuł się tu dobrze, dlatego zachęcamy do zabierania ze sobą koszy piknikowych i wspólnego biesiadowania w czasie letnich wieczorów filmowych. Zależy nam na tym, aby przypomnieć lokalnej społeczności idee wspólnego działania. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocuje to kolejnymi projektami ożywiającymi północno-zachodnią część Wrocławia – mówi Aleksandra Krupa ze Stowarzyszenia PAKT, jedna z inicjatorek projektu.

Pokazy odbędą się na terenie ogólnodostępnego obiektu rekreacyjno-sportowego przylegającego do budynku Rady Osiedla Lipa Piotrowska zlokalizowanego przy ulicy Tymiankowej 3 we Wrocławiu.

Oto wszystkie filmy, które będzie można obejrzeć w wakacyjne weekendy:
8 lipca 2017 godz. 21:00 (od 19:00 – Piknik Sąsiedzki i otwarcie kina).

Zestaw filmów krótkich dla dzieci: Wyobraźnia (51 min) | “Gruffalo”, Wielka Brytania 2009, 24 min | “Słoń i rower”, Francja , 9 min | “List”, Szwajcaria 2015, 6 min | “Mały ptaszek i wiewiórka”, Szwajcaria 2015, 5 min | “Raz, dwa, trzy – drzewo patrzy!”, Francja 2015, 7 min

Dla dorosłych: “Dzikie historie”; 2014; reż. Damián Szifrón; czarna komedia (2 godz. 2 min)

15 lipca 2017 godz. 21:00 (przed seansem Piknik Sąsiedzki)

Dla dorosłych: “Labirynt”; 2013; reż. Denis Villeneuve; thriller (2 godz. 33 min)

5 sierpnia 2017 godz. 21:00 (przed seansem Piknik Sąsiedzki)

Dla dorosłych: “Dokąd teraz?”; 2011; reż. Nadine Labaki; komedia, dramat (1 godz. 50 min)

12 sierpnia 2017 godz. 20:30 (przed seansem Piknik Sąsiedzki)

Dla dorosłych: “Wilk z Wall Street”; 2013; reż. Martin Scorsese; biograficzny, komedia kryminalna (3 godz.)

16 września 2017 (przed seansem warsztaty rodzinne i Piknik Sąsiedzki) **

Dla dzieci: “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Sekret rodziny Von Broms”; 2015; reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund; familijny (1 godz. 11 min.)

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny Von Broms” – recenzja filmu

Dla dorosłych: “Locke”; 2013; reż. Steven Knight; dramat, thriller (1 godz. 25 min.)

* organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu seansu (ze względów atmosferycznych oczywiście)
** termin i szczegółowy harmonogram dnia może ulec zmianie.

Wstęp na wszystkie seanse jest otwarty i bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do zabierania ze sobą kocy, leżaków lub karimat.

Więcej informacji o projekcie oraz zbliżających się Piknikach Sąsiedzkich, można znaleźć na: www.facebook.com/kulturalnalipa

Organizatorzy:

Kulturalna LIPA, to oddolna i w pełni niezależna inicjatywa grupy mieszkańców Lipy Piotrowskiej, którym zależy na ożywieniu tej części Wrocławia, poprzez wspólne działania na rzecz szeroko rozumianej kultury.

mikroGRANTY ESK 2016 to program współpracy, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą realizować swoje pomysły na kreatywne wydarzenia wytwarzające szeroko rozumianą kulturę w mieście.

PARTNER GŁÓWNY:

Stowarzyszenie PAKT zrzesza twórców kultury, a jego nadrzędną ideą jest promocja miasta jako przestrzeni interakcji z kulturą i sztuką oraz aktywne działanie na rzecz edukacji kulturalnej. Wdrażamy projekty z zakresu designu, architektury i sztuki, przygotowujemy publikacje i organizujemy wystawy.

PARTNERZY:
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Osiedle Lipa Piotrowska, Studio Wokalu, Ekosystem

IDENTYFIKACJA GRAFICZNA:
Anna Sztromwasser Illustration

c

źródło: materiały organizatora

Kino Sąsiedzkie – otwarte pokazy plenerowe we Wrocławiu
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *